-

jolanta-gancarz

Apel!

Kochani. Dzisiaj to nie tyle nowa notka, co apel o pomoc. Dla mieszkańców Lotynia, wsi straszliwie zniszczonej podczas ostatniej nawałnicy, którzy mimo tego byli pierwszymi na miejscu tragedii w Suszku i wspaniale pomagali harcerzom ewakuować dzieci, a potem cały obóz. Teraz harcerze z ZHR, chcąc się odwdzięczyć, pracują tam przy usuwaniu szkód.

Ponieważ nawałnica zniszczyła w okolicy sieć energetyczną, mieszkańcy są bez prądu i zapowiada się, że ta sytuacja potrwa nawet kilkanaście dni. A oprócz domów mieszkalnych są tam duże obory dla mlecznych krów, mleczarnia i przetwórnia. Potrzebne są więc duże agregaty pradotwórcze. Jeśli ktoś dysponuje takim sprzętem, albo może przekazać informację właściwym ludziom (może służbom), to tu znajdzie więcej szczegółów: https://www.zhr.pl/agregaty-dla-lotynia/

Dla leniwych podaję, zaczerpnięte z linkowanego tekstu, najważniejsze informacje:

"Potrzebne są przemysłowe agregaty prądotwórcze o mocy większej niż 10kW do obsługi m.in. dojarni i chłodni, żeby nie gniła żywność, plony i można było oporządzić inaczej niż ręcznie liczny inwentarz.

Możliwość wypożyczenia można zgłaszać na rzecznik@zhr.pl lub w Lotyniu u sołtysa."tagi: nawałnica  suszek  lutyń  apel  pomoc  zhr 

jolanta-gancarz
16 sierpnia 2017 10:54
5     990    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
tadman @jolanta-gancarz
16 sierpnia 2017 11:12

Na coryllus.pl podałem namiary na konto w Gminie Chojnice. Informacja uzyskana z gminy telefonicznie. Pieniądze pójdą na poszkodowanych.

http://gminachojnice.com.pl/nowa/pomoc-dla-poszkodowanych-przez-nawalnice/

zaloguj się by móc komentować

tadman @jolanta-gancarz
16 sierpnia 2017 11:15

Uwaga, Lotynia w gminie Chojnice, bo jest jeszcze miejscowość o takiej samej nazwie w gminie Okonek w woj. wielkopolskim.

zaloguj się by móc komentować


aszymanik @jolanta-gancarz
16 sierpnia 2017 17:01

Agregatu nie mam ale chyba można zgłosić potrzeby (poprzez sołtysa) do sztabu kryzysowego. Wtedy można będzie wystąpić z zapotrzebowaniem na taki sprzęt do wojska. Stosunkowo niedaleko stamtąd są jednostki, które dysponują odpowiednim sprzętem. Uruchomienie takiej akcji nie powinno potrwać zbyt długo.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @aszymanik 16 sierpnia 2017 17:01
16 sierpnia 2017 22:22

Tu zostal po prostu powtorzony apel "z pierwszej reki", ze strony ZHR, oni sa na biezaco z soltysem. Aktualizuja co jakis czas, z tego wnioskuje, ze potrzeba wciaz jest. Czy wojsko odpowiedzialo - nie wiem, podobno mieli od dzisiaj wreszcie wkroczyc do akcji.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować